Ολυμπιακοί Αγώνες: Καταιγιστικός Τσιτσιπάς, «αέρας» στους 16

Με εντυπωσιακή εμφάνιση και 2-0 νίκη απέναντι στον Βρετανό Ντάνιελ Εβανς.
Στιγμιότυπο από την εμφατική νίκη του Στέφανου Τσιτσιπά επί του Βρετανού Ντάνιελ Εβανς στη φάση των «32» στους Ολυμπιακούς Αγώνες - Παρίσι, 29 Ιουλίου 2024.
Clive Brunskill via Getty Images

Στους «16» του μονού τένις ανδρών των Ολυμπιακών Αγώνων πέρασε με άνεση και στυλ ο Στέφανος Τσιτσιπάς, επικρατώντας με 2-0 σετ του Βρετανού Ντάνιελ Εβανς.

Ο Ελληνας τενίστας έκανε επίδειξη δύναμης στο Παρίσι απέναντι στον Εβανς, κερδίζοντας εύκολα τα 2 σετ με σκορ 6-1 και 6-2.

Ο Τσιτσιπάς πλέον, περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του από το ζευγάρι του Αργεντινού Σεμπάστιαν Μπάες κόντρα στον Λιβανέζο Μπέντζαμιν Χασάν.